صلاح الدین دمیرتاش: در شرایط حبس اوجالان تغییر نسبی ایجاد شد
نوشته شده توسط احمد زرّین در ساعت 07:20 ب.ظرهبر حزب صلح و دموکراسی از تغییر سلول محل حبس اوجالان خبر داد.
به گزارش کردپرس به نقال از خبرگزاری آناتولی؛ صلاح الدین دمیرتاش رهبر حزب صلح و دموکراسی دیروز در دیاربکر و در مرکز فرهنگی جگر خون، درباره ی موضوع عقب نشینی نیروهای پ.ک.ک و ادعای اردوغان مبنی بر خروج 15 درصدی این نیروها از خاک ترکیه گفت:« آن چه که مهم است این است که شاهد آتش بس و توقف صد در صد درگیری ها هستیم. توصیه می کنم این قدر روی آمار و ارقام عقب نشینی وقت صرف نشود. من باز هم تاکید می کنم که مذاکرات صلح به بن بست نرسیده اما اگر وضع به همین منوال ادامه یابد، قطعا مذاکرات دچار وقفه خواهد شد.»
وی در ادامه و درباره ی شرایط حبس اوجالان گفت:«سلول محل حبس جناب اوجالان در زندان ایمرالی تغییر کرده و رد حال حاضر در اطاق بزرگتری است. این همان اطاقی است که در سال 1999 و در زمان دستگیری به مدتی کوتاه در آن جا زندانی شده بود. محل جدید برای شرایط جسمی او مناسب تر است اما یک راهکار دائمی نیست و  این اقدام را می توان یک تغییر نسبی و یک راهکار موقتی دانست.»
دمیرتاش در پایان از این موضوع خبر داد که طی روزهای اخیر چند قطعه عکس از اوجالان گرفته شده و قرار است این عکس ها از طریق وزارت دادگستری ترکیه در اختیار حزب صلح و دموکراسی قرار بگیرد.
این سیاستمدار کُرد ترکیه چندی پیش در گفتگوی اختصاصی با کردپرس اعلام کرده بود که طی چند ماه اخیر دولت اردوغان در مقابل اقدامات صلح طلبانه ی پ.ک.ک به اندازه ی کافی گام برنداشته است.

»

قالب وبلاگ

قالب میهن بلاگ

بازی آنلاین

آپلود سنتر

آپلود عکس

برگ بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic