اختلاف بین نمایندگان کُرد مخالف و دولت اردوغان بالا گرفت
نوشته شده توسط احمد زرّین در ساعت 05:43 ب.ظ

اختلاف بین نمایندگان کُرد مخالف و دولت اردوغان بالا گرفت
معاون نخست وزیر ترکیه از تعیین تاریخ و ضرب الجل برای انجام اقدامات دموکراتیک، ابراز نارضایتی کرد و متقابلا نمایندگان کُرد نیز دولت را به تعلل متهم می کنند.
به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه ی ملیت، صلاح الدین دمیرتاش رهبر حزب صلح و دموکراسی، به روند مذاکرات صلح معترض شده و اعلام کرد که دولت اردوغان حق ندارد مذاکرات  را به پیشنهادنامه ی موسوم به بسته ی دموکراتیک گره بزند. دمیرتاش در این خصوص گفت:«هنوز هم مشخص نیست در این پاکت، چه پیشنهادهایی وجود دارد اما شواهد امر به ما نشان می دهد که این پیشنهادها، برای کردها هیچ سودی به دنبال ندارد و بهتر است پاکت مزبور برای همیشه در دفنر حزب عدالت و توسعه باقی بماند.»
وی در ادامه افزود:«دولت اردوغان می خواهد به تنهایی مدیریت مذاکرات صلح را بر عهده بگیرد و ما مطلقا حاضر به پذیرش چنین شرطی نیستیم و قبلا هم اعلام کرده ایم که دولت باید به ضرب الاجل اعلام شده از سوی ما اهمیت بدهد. »
از دیگر سو بشیر آتالای معاون نخست وزیر و رییس ستاد فرماندهی مبارزه با ترور که پس از اردوغان، مهم ترین شخص در حوزه ی مذاکرات صلح با پ.ک.ک به شمار می آید، اعلام کرد:«اعلام تهدیدگونه ی این تاریخ ها و ضرب الاجل ها، هیچ کمکی به روند صلح نمی کند و چنین اقدامی را غلط و زیان بخش می دانیم. ما در خصوص اقدامات خود با اوجالان توافق کرده ایم و هیات نمانیدگان هم می توانند در ایمرالی از شخص اوجالان سوال کنند. معنی ندارد که شما هر روز دولت را تهدید کرده و اعلام کنید که اگر چنین نشود چنان خواهد شد.»
چند روز پیش اردوغان اعلام کرد که در بسته ی پیشنهادی، راهی برای اعلام عفوف و آموزش زبان کُردی در نظر گرفته نشده است. همچنین رمزی کارتال از سران پ.ک.ک در گفتگو با کردپرس اعلام کرده بود که اگر دولت اردوغان بری تامین مطالبات کردهااقدام نکند، پ.ک.ک تصمیمیات جدیدی اتخاذ خواهد کرد.

»

قالب وبلاگ

قالب میهن بلاگ

بازی آنلاین

آپلود سنتر

آپلود عکس

برگ بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic