هشدار وزارت امور خارجه ایران به دولت ترکیه
نوشته شده توسط احمد زرّین در ساعت 12:07 ق.ظ


تهران ــ سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ضمن هشدار به دولت ترکیه گفت: همه منطقه باید هوشیار باشند و اجازه ندهند که با اقدامات نسنجیده دامنه بحران سوریه بیشتر از این گسترش یابد.
به گزارش خبرگزاری کُردپرس به نقل از سایت خبری وزارت امور خارجه ایران، عباس عراقچی به ترکیه هشدار داد که مراقب باشند، حمله به سوریه و آنچه در این کشور می‌گذرد در جهت منافع اسرائیل است.
وی افزود: همه منطقه باید هوشیار باشند و اجازه ندهند که با اقدامات نسنجیده دامنه بحران بیشتر گسترش یابد.
عراقچی اسرائیل را دارنده بزرگترین سلاح‌های کشتار جمعی در خاورمیانه برشمرد و با بیان اینکه استفاده گروه‌های تروریستی از سلاح‌های شیمیایی در گفتگوی تلفنی ظریف و داود اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت، تصریح کرد:‌ اعتقاد راسخ داریم این سلاح‌ها توسط گروه‌های تروریستی مورد استفاده قرار گرفته است. این اقدام در زمانی انجام شد که بازرسان سازمان ملل در سوریه حضور داشتند و هیچ انسان عاقلی در شرایطی که بازرسان حضور دارند کاری صورت نمی‌دهند که به ضررش باشد.
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت:‌ منطقه خاورمیانه در حال حاضر در شرایط حساسی قرار دارد و نیازمند آرامش، مدارا و خویشتنداری است و امیدواریم اقداماتی صورت نگیرد که دامنه بحران را از کنترل خارج کرده و تبعات سنگینی برای منطقه و جامعه بین‌المللی به دنبال داشته باشد.
وی اضافه کرد: ما به عنوان جمهوری اسلامی ایران تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم و با طرف‌های مختلف در حال رایزنی و مشورت هستیم و امیدواریم همه به راهکار سیاسی برگردند و از طریق گفت‌وگوهای ملی که در قالب جریان ژنو دو شکل می‌گیرد، بتوان راه حلی مسالمت‌آمیز و سیاسی برای سوریه پیدا کرد.

»

قالب وبلاگ

قالب میهن بلاگ

بازی آنلاین

آپلود سنتر

آپلود عکس

برگ بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات