محکومیت تصمیم اروپا از سوی حزب‌الله لبنان
نوشته شده توسط عمار فاطمی در ساعت 05:24 ب.ظ
دبیرکل جنبش مقاومت حزب‌الله لبنان تصمیم اتحادیه اروپا مبنی بر اعلام شاخه نظامی این جنبش به عنوان سازمان «تروریستی» را محکوم کرده است.

سید حسن نصرالله طی یک سخنرانی تلویزیونی در روز چهارشنبه (۲ مرداد) اظهار داشت که اتحادیه اروپا «تحت فشارهای امریکا و اسرائیل تصمیمی بزدلانه» گرفته است.

وی گفت، «من به هیچ عنوان فکر نمی‌کنم این تصمیم اروپا به طور مستقل گرفته شده باشد. این تصمیم به اروپا دیکته شده است.»

نصرالله افزود، «اسرائیلی‌ها در پس این تصمیم هستند و به اروپایی‌ها گفته شده است که به چنین اقدامی دست بزنند؛ ۱۰۰ درصد امریکایی‌ها نیز با آن‌ها هستند.»

دبیرکل حزب‌الله لبنان اظهار داشت، «اروپا کمر خم کرده است و این قابل قبول نیست ... در آن جا ۲۸ کشور وجود دارد؛ برخی از آن‌ها خود مهم‌ترین‌ها در دنیا می‌دانند اما در برابر تصمیمات تسرائیل و امریکا کمر خم کرده‌اند.»

وی خاطرنشان کرد که چنین تصمیمی فقط در جهت منافع اسرائیل است و در صورت هر گونه تعرضی در آینده به لبنان اروپا هم‌دست اسرائیل خواهد بود.

نصرالله اظهار داشت، «این دولت‌های اروپایی در برابر هرگونه تهاجم به لبنان یا جنبش مقاومت و حتی هر هدفی از مقاومت مسئول هستند.»

وی تصریح کرد، «این دولت‌ها لازم است بدانند که مجوزی قانونی برای هرگونه تهاجمی به لبنان صادر کرده‌اند زیرا اکنون می‌تواند ادعا کند که با تروریسم می‌جنگد و اهداف تروریستی را بمباران می‌کند.»

رهبر جنبش مقاومت لبنان گفته است که چنین تصمیماتی بر روحیه مبارزان جنبش مقاومت هیچ تاثیری نخواهد گذاشت.

نصرالله تاکید کرد، «هدف از این تصمیم ترسانیدن و وادار کردن ما به عقب‌نشینی است اما بر اراده و خواسته‌های ما تاثیری نخواهد داشت.»

وی افزود، «اما من به شما اروپایان می‌گویم، تمامی آن چه به دست خواهید آورد شکست و ناامیدی خواهد بود.»

روز دوشنبه وزرای امور خارجه ۲۸ کشور اتحادیه اروپا بعد از ساعت‌ها بحث و گفت‌وگو توافق کردند تا شاخه نظامی حزب‌الله لبنان را در فهرست سیاه این اتحادیه قرار دهند. این اقدام پس از فشارهای سیاسی مداوم واشنگتن و تل‌آویو صورت گرفته است.

این در حالی است که میشل سلیمان، رییس جمهور لبنان گفت که امیدوار است اتحادیه اروپا در این تصمیم خود تجدید نظر کند.

وی به آنجلینا ایشهورست، سفیر اتحادیه اروپا در لبنان گفت، «ما امیدواریم که اتحادیه اروپا به دور از حساسیت در این تصمیم تجدید نظر و به خاطر حفظ ثبات در لبنان از تصمیمات شتابزده‌دوری کند.»

امریکا و اسرائیل از این تصمیم اتحادیه اروپا استقبال کرده‌اند؛ جان کری، وزیر امور خارجه امریکا نیز از دیگر کشورها خواسته است تا از تصمیم اتحادیه اروپا پیروی کنند.

»
مرتبط با : اخبار خاورمیانه لبنان
برچسب ها : اروپا- داغ کن - کلوب دات کام

قالب وبلاگ

قالب میهن بلاگ

بازی آنلاین

آپلود سنتر

آپلود عکس

برگ بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic