معاون نوری مالکی به مجلس عراق احضار شد
نوشته شده توسط احمد زرّین در ساعت 12:25 ب.ظ


غداد- به دنبال اعتراضات مردم عراق به نبود خدمات برق رسانی و درخواست برخی از نمایندگان، رئیس مجلس عراق خواستار حضور معاون نوری مالکی در امور انرژی و وزیر برق را برای ارائه توضیحاتی پیرامون ضعف خدمات برق رسانی به مجلس عراق شده است.
به گزارش خبرگزاری کردپرس، اشواق جاف، عضو مجلس عراق از فراکسیون همپیمانی کردستانی در گفتگو با سایت خبری NNA اعلام کرد: به دنبال جمع آوری امضای 74 نماینده مجلس در اعتراض به کمبود خدمات برق رسانی به هموطنان، حسین شهرستانی و مسئولان وزارت برق برای ادای توضیحات امروز به مجلس عراق می آیند.
اشواق جاف که عضو کمیسیون حقوق بشر در مجلس عراق نیز می باشد، با بیان اینکه فراهم نکردن برق برای شهروندان عراق نقض حقوق اولیه شهروندان محسوب می شود، گفت: از سال 2003وضعیت تامین برق در عراق روز بروز بدتر شده است. وزیر انرژی و حسین شهرستانی نیز مدت 7 سال است که اداره امور انرژی عراق را بر عهده دارند و باوجود صرف بیش از 40 میلیارد دلار، به شهروندان خدمات برق رسانی مناسب ارائه نشده است.
وی افزود: اکثر اعضای مجلس عراق خواستار استفاده از تجارب اقلیم کردستان در تأمین برق توسط دولت مرکزی هستند.
به گفته اشواق جاف، نمایندگان عراق بحران انرژی در عراق را ناشی از ضعف برنامه ریزی در امور برقرسانی و وجود فساد مالی  عنوان می کنند.

»

قالب وبلاگ

قالب میهن بلاگ

بازی آنلاین

آپلود سنتر

آپلود عکس

برگ بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic