نخستین اختلاف احزاب کُرد در اربیل
نوشته شده توسط احمد زرّین در ساعت 12:26 ب.ظ

نخستین اختلاف احزاب کُرد در اربیل 
5 گروه ایرانی دعوت شده به کنفرانس اربیل، پژاک را بایکوت کردند.به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری فرات نیوز(نهاد رسانه ای پ.ک.ک) در حالی که موضوع برگزاری نشست موسوم به کنگره ی ملی احزاب کُرد در اربیل و به میزبانی مسعود بارزانی رییس اقلیم کردستان عراق به یکی از مهم ترین موضوعات تحولات کُردی تبدیل شده، برای تشکیل کمیته ی 21 نفره ی این نشست، اختلافات مهمی بین احزاب و گروه های کُرد ایرانی به وجود آمد. بر اساس تصمیمات 39 نهاد دعوت شده به نشست اولیه، قرار شده که سهم گروه های ایرانی در کمیته ی 21 تفره ی آماده سازی کنگره 5 نفر باشد. سه شاخه کومله و دو شاخه از دموکرات، در نشست محرمانه ای در کویه، تصمیم به توافق و هم پیمانی برای حذف پژاک از گروه 5 نفره ی مزبور گرفتند و به همین خاطر در روز اعلام اسامی کمیته ها، نماینده ی پژاک نشست مزبور را ترک کرده و در اعتراض به این اقدام به نزد مسعود بارزانی رفته است. بارزانی هم از احزاب مزبور خواسته که حتما پژاک را در این کمیته راه دهند.
در همین حال دو گروه خبات و پاک نیز به همین موضع معترض شده و قرار بر این است که 5 نماینده ی مزبور به این شکل معرفی شوند: هر سه جریان کومله یک نماینده، هر دو جریان دموکرات یک نماینده، پژاک، پاک و خبات هر کدام یک نماینده.
گفته می شود شورای رهبری پ.ک.ک از مسعود بارزانی خواسته است که از عضویت پژاک در کمیته ی مزبور حمایت کند. گفتنی است اختلاف مزبور هنوز هم پایان نیافته و تا غروب امروز این مساله نهایی خواهد شد.

»

قالب وبلاگ

قالب میهن بلاگ

بازی آنلاین

آپلود سنتر

آپلود عکس

برگ بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات