پیشروی ارتش سوریه و داوطلبان فلسطینی در اردوگاه یرموک
نوشته شده توسط عمار فاطمی در ساعت 08:25 ب.ظ

برخی از شورشیان به سیاست سرزمین سوخته را در پیش گرفته‌اند و در تلاش برای کند کردن روند پیشروی نیروهای ارتش سوریه و داوطلبان نیروهای فلسطینی، پس از عقب نشینی منازل خود را آتش می‌زنند.»

به گزارش پرس تی‌وی، نیروهای ارتش سوریه و داوطلبان فلسطینی، شورشیان مورد حمایت خارجیان را از اردوگاهی در بیرون دمشق بیرون رانده‌اند.

سربازان سوری، روز چهارشنبه (۲ مرداد) با شورشیان در نزدیکی اردودگاه پناهجویان فلسطینی،یرموک، درگیر شدند.

این درحالی بود که داوطلبان فلسطینی نیز به ارتش سوریه در بازپس گیری کنترل این اردوگاه کمک کردند. اردوگاه یرموک هم برای شورشیان و هم برای نیروهای ارتش سوریه نقطه مهمی محسوب می‌شود.

جمعه عبدالله، از مقام‌های رسمی جبهه مردمی برای آزادی فلسطین (PFLP) که در این اردوگاه مبارزه می‌کند، گفت: « سارقان این اردوگاه را اشغال کرده‌اند.»

این مقام فلسطینی خاطر نشان کرد:« همان طوری که مطلع هستید،گروه‌های مسلح هشت ماه قبل وارد اردوگاه یرموک شدند و بیش از ۲۰۰ هزار نفر در چارچوب بخشی از برنامه برای ورود به دمشق، آواره شدند.به نظر می‌رسد آن‌ها سارق هستند و اردوگاه را غارت کردند . ما با استفاده از ابزارهای صلح آمیز برای بیرون راندن آن‌ها تلاش کردیم و اکنون برای آزادسازی اردوگاه خود چاره‌ای به جز توسل به زور نداریم و از این مسیر عقب نشینی نخواهیم کرد.»

خبرنگار پرس تی وی همچنین آزاد سازی یک قرارگاه را که پیشتر تحت کنترل جبهه النصره وابسته به القاعده بود، شاهد بوده است.

یک داوطلب فلسطینی دقایقی پس از بازپس گیری این قرارگاه گفت : « ما درخیابان فلسطین که به خیابان اردوگاه منتهی می‌شود هستیم. این ساختمانی که در آن هستیم یکی از هفت ساختمانی است که پس از بیرون راندن شورشیان کنترل آن را به دست گرفتیم.»

وی افزود: « آن‌ها قرار گاه‌های خود را مستحکم کرده‌اند اما بر آن‌ها فائق خواهیم آمد.»

برخی از شورشیان سیاست سرزمین سوخته را در پیش گرفته‌اند و در تلاش برای کند کردن روند پیشروی نیروهای ارتش سوریه و داوطلبان نیروهای فلسطینی، پس از عقب نشینی منازل خود را آتش می‌زنند.

در ماه سپتامبر، دستکم ۲۰ نفر درپی اصابت خمپاره به اردوگاه فلسطینیان یرموک کشته شدند.

سوریه از سال ۲۰۱۱ میلادی صحنه نا آرامی‌های مرگبار بوده است. به گزارش سازمان ملل بیش از ۹۰ هزار نفر از مردم در این خشونت‌ها کشته و میلیون‌ها نفر نیز آواره شده‌اند.

دمشق می‌گوید، این ناآرامی‌ها از خارج کشور کنترل و هدایت می‌شود و گزارش‌های موجود نیز تایید می‌کند که شمار زیادی از شبه نظامیان اتباع خارجی هستند.

دمشق می‌گوید غرب و متحدان منطقه‌ای آن به ویژه قطر، عربستان سعدی و ترکیه از شورشیان حمایت می‌کنند

»

قالب وبلاگ

قالب میهن بلاگ

بازی آنلاین

آپلود سنتر

آپلود عکس

برگ بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic