سوریه اقدام امریکا در تسلیح شبه نظامیان را محکوم کرد
نوشته شده توسط عمار فاطمی در ساعت 08:27 ب.ظ
دمشق تصمیم امریکا برای تجهیز تسلیحاتی ده‌ها هزار شبه نظامی فعال علیه دولت بشار اسد، رییس جمهور سوریه را محکوم کرده است.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) روز پنجشنبه (۳ مرداد) به نقل از یک مقام وزارت امور خارجه سوریه نوشت که تجهیز تسلیحاتی شبه نظامیان نقش امریکا در دامن زدن به بحران در این کشور عربی را آشکار می‌کند.

این بیانیه افزود که امریکا قصد دارد در راستای منافع رژیم اسراییل به منظور ضربه وارد کردن به امنیت و ثبات در سوریه، خشونت و تروریسم را در این کشور شدت بخشد.

در ادامه این بیانیه آمده است: «در حالی که هدف آن‌ها (امریکایی‌ها) تداوم خشونت و تروریسم در سوریه به منظور تضعیف امنیت و ثبات در منطقه در راستای منافع اسراییل است، واقعیت درباره نیات امریکا برای همگان آشکار شده است.»

این بیانیه بر عدم صداقت و حمایت دروغین امریکا از یافتن راه حلی سیاسی برای بحران سوریه در کنفرانس بین‌المللی ژنو تاکید کرده است.

براساس گزارش‌ها کاخ سفید در حال بررسی احتمال تعیین منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه است و روز دوشنبه کمیته‌های اطلاعاتی سنا و مجلس نمایندگان مجوز ارسال سلاح برای شبه نظامیان تحت حمایت خارج در سوریه را به سازمان سیا دادند.

این در حالی است که مارتین دمپسی، رییس ستاد مشترک ارتش امریکا با رد ایده تعیین منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه تاکید کرده است که این اقدام بسیار هزینه‌بر خواهد بود و جنگ علیه امریکا را شدت خواهد بخشید.

سوریه از سال ۲۰۱۱میلادی صحنه نا آرامی‌های مرگبار بوده است و بسیاری از جمله اعضای امنیتی و نظامی در این خشونت‌ها جان خود را از دست داده‌اند.

دمشق می‌گوید غرب و متحدان منطقه‌ای آن به ویژه قطر، عربستان سعدی و ترکیه از زمان آغاز کشمک‌ها از شبه نظامیان حمایت می‌کنند.

سازمان ملل می‌گوید که بیش از ۱۰۰ هزار تن از زمان آغاز خشونت‌های تحت حمایت خارج علیه دولت سوریه در این کشور کشته شده‌اند

»

قالب وبلاگ

قالب میهن بلاگ

بازی آنلاین

آپلود سنتر

آپلود عکس

برگ بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات