کری: مذاکره بهتر از راه حل نظامی برای مهار بحران سوریه است
نوشته شده توسط عمار فاطمی در ساعت 08:31 ب.ظ
جان کری، وزیر خارجه امریکا می‌گوید که بحران در سوریه، نمی‌تواند از طریق نظامی حل شود، بلکه این بحران از طریق مذاکره بین‌گروه‌های درگیر در وضعیت فعلی سوریه باید حل شود.

کری، روز پنج‌شنبه در نیویورک، مقر سازمان ملل، گفت: «هیچ راه‌حل نظامی برای سوریه، وجود ندارد. فقط راهکار سیاسی است که نیازمند رهبری به منظور آوردن افراد بر سر میز مذاکره است.»

امریکا در ماه جولای، ریاست دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل را برعهده دارد.

کری با اشاره به دیدارش با سرگئی لاوروف، همتای روسی خود، یک روز پیش از این اظهارات، گفت: «ما همچنان، متعهد به آوردن گروه‌ها به کنفرانس ژنو ۲(در مورد بحران سوریه) برای اجرای ژنو یک، هستیم و بسیار تلاش خواهیم کرد که این کنفرانس در اسرع وقت برگزار شود.»

این در حالی است که در روز پنج‌شنبه، کنگره امریکا، راه را برای انتقال تسلیحات امریکایی برای شبه‌نظامیان سوریه هموار کرد. شبه‌نظامیان می‌گویند که آن‌ها، تسلیحات امریکایی را در ماه اوت دریافت خواهند کرد.

گروه مورد حمایت غرب موسوم به ائتلاف ملی سوریه، از این تصمیم به عنوان گامی رو به جلو تقدیر کرده است.

احمد الجربا، رهبر جدید این شورا، پس از دیدار با کری در نیویورک در روز پنج‌شنبه گفت که انتقال تسلیحات باید به سرعت اتفاق بیفتد.

وی در ادامه افزود: «تعهد امریکا برای حمایت از شورای عالی نظامی، حیاتی است، ولی ضروری است که این اتفاق هر چه سریعتر بیفتد.»

جربا و سه نفر از دیگر اعضای ارشد ائتلاف ملی سوریه، قرار است روز جمعه با اعضای شورای امنیت سازمان ملل در نیویورک دیدار کنند.

در اوایل این هفته، رهبر ائتلاف ملی سوریه با فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه در پاریس دیدار کرده و خواستار کمک نظامی به شبه‌نظامیان شد

»

قالب وبلاگ

قالب میهن بلاگ

بازی آنلاین

آپلود سنتر

آپلود عکس

برگ بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات