شبه نظامیان خبرنگاران العالم را در حمص زخمی کردند
نوشته شده توسط عمار فاطمی در ساعت 03:48 ب.ظ

به گزارش پرس تی‌وی، یکی از خبرنگاران شبکه خبری عربی زبان العالم در پی تیراندازی شبه نظامیان تحت حمایت خارج در شهر حمص سوریه زخمی شده است.


حسین مرتضی، مدیر دفتر العالم در دمشق گفت، رؤی العلی روز شنبه (۵ مرداد، ۲۷ جولای) در حالی که همراه با ارتش سوریه وارد منطقه الخالدیه می‌شد، زخمی شد.

مرتضی گفت، العلی از ناحیه پا مورد اصابت گلوله قرار گرفت و افزود، این خبرنگار به بیمارستان منتقل شده و تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

ارتش سوریه در اواخر ماه ژوئن به منظور بازپس گیری مناطقی که تحت کنترل شبه نظامیان است، یک عملیات پاکسازی را آغاز کرد. نیروهای سوری تاکنون منطقه الخالدیه و جوره الشیاح را در شمال حمص از وجود شبه نظامیان پاکسازی کرده‌اند.

نیروهای دولتی سوریه روز شنبه مسجد خالد بن ولید را که از سوی شبه نظامیان به عنوان یک پایگاه مورد استفاده قرار گرفته بود، تصرف کردند.

ده‌ها شبه نظامی در حالی که قصد داشتند وارد مناطق تحت کنترل ارتش از جمله منطقه الخالدیه شوند، کشته شدند.

ناآرامی در سوریه در مارس ۲۰۱۱ آغاز شد. شمار زیادی از شبه نظامیان حاضر در سوریه از اتباع غیر سوری هستند.

بر پایه گزارش‌ها، غرب و متحدان آن در منطقه، بویژه کشورهای قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه نظامیان در سوریه حمایت می‌کنند.

بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل ۲۵ جولای گفت، بیش از ۱۰۰ هزار تن در جریان ناآرامی‌هایی که شبه نظامیان در سوریه رقم زده‌اند، جان خود را از دست داده‌اند

»

قالب وبلاگ

قالب میهن بلاگ

بازی آنلاین

آپلود سنتر

آپلود عکس

برگ بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic