درخواست سوریه از سازمان ملل برای اتخاذ اقدامی علیه اقدامات تروریستی در این کشور
نوشته شده توسط عمار فاطمی در ساعت 03:54 ب.ظ
به دنبال کشتار دست‌کم ۱۲۳ نفر در شهر حلب در شمال سوریه، دولت این کشور از سازمان ملل خواسته است که اقدامی علیه جنایت‌هایی که شبه‌نظامیان مورد حمایت خارجی در سوریه مرتکب می‌شوند، اتخاذ کند.

در روز شنبه خبرگزاری سانا، خبرگزاری رسمی دولت سوریه، گفت که گروه‌های تروریستی مسلح در سوریه، در حمله هفته گذشته، دست‌کم ۱۲۳ نفر را که اکثرا غیرنظامیان بودند و البته برخی نیز از نیروهای نظامی بودند را در خان‌العسل در غرب حلب به قتل رسانده‌اند.

وزارت خارجه سوریه نیز در نامه‌های جداگانه‌ای به ریاست سازمان ملل، شورای امنیت و شورای حقوق بشر اعلام کرد که این کشتار که توسط تروریست‌ها در شهر خان‌العسل اتفاق افتاده است، ثابت کرد که دولت‌های مشخصی در همسایگی سوریه، از این گروه‌های مسلح تروریستی در داخل سوریه حمایت می‌کنند.

در این نامه خاطرنشان شده است که گروه تروریستی مسلح موسوم به یگان انصار الخلیفه، مسئولیت این کشتار در خان‌العسل را برعهده گرفته‌اند.

این گروه شبه‌نظامی اجساد کشته‌شدگان را مثله کرده و آن‌ها را در گودالی در خارج از شهر انداختند. آن‌ها، همچنین تعدادی از اجساد را سوزاندند.

وزارت خارجه سوریه، همچنین از برخی دولت‌های مشخص به دلیل استانداردهای دوگانه در قبال مبارزه علیه تروریسم انتقاد کرد.

گروه حقیقت‌یاب به رهبری روسیه در حال حاضر فاش کرده است که شبه‌نظامیان مرتکب حمله شیمایی ماه مارس در شهر حلب شدند که منجر به کشته شدن ۲۶ نفر شد.

کارلا دل پونته، محقق سازمان ملل در ششم ماه می، گفت که با شهادت قربانیان ستیزه‌جویی مورد حمایت خارجی در سوریه، گمان برده می‌شود که شبه‌نظامیان از گاز اعصاب سارین استفاده کرده‌اند.

سارین یک ماده بی‌رنگ و بسیار سمی است که استنشاق، بلع و یا تماس آن با پوست و یاچشم و جذب آن، می‌تواند منجر به تشنج، فلج و مرگ در چند دقیقه شود.

کشتار اخیر غیرنظامیان توسط شبه‌نظامیان در خان‌العسل در حالی اتفاق افتاد که قدرت‌های غربی و هم‌پیمانان منطقه‌ای آن از جمله رژیم اسرائیل، ترکیه، عربستان سعودی و قطر از گروه‌های شبه‌نظامی از جمله تروریست‌های وابسته به القاعده در سوریه حمایت می‌کنند.

گزارش‌ها، حاکی از این است که عربستان سعودی، یک توافق‌نامه ۵۰ میلیون دلاری با ارتش اسرائیل برای تجهیز شبه‌نظامیان مرود حمایت خارجی در سوریه با تسلیحات و تجهیزات قدیمی اسرائیل امضا کرده است.

این تسلیحات شامل انواع مختلفی از موشک‌های ضدتانک، خودروهای زرهی، تجهیزات توپخانه و تجهیزات دید در شب است.

سوریه از سال ۲۰۱۱، گرفتار ناآرامی‌های خونینی شده است.

براساس گزارش‌ها، تعداد بسیار زیادی از شبه‌نظامیان که در داخل سوریه می‌جنگند، از اتباع خارجی هستند.

طبق آمار سازمان ملل در اثر این خشونت‌ها، بیش از صدهزار نفر کشته و میلیون‌ها نفر آواره شده‌اند

»

قالب وبلاگ

قالب میهن بلاگ

بازی آنلاین

آپلود سنتر

آپلود عکس

برگ بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات