تحلیلگر برجسته فلسطینی اظهار داشت: هدف از متهم کردن مرسی به جاسوسی برای حماس تحریک علیه فلسطینیان است
نوشته شده توسط محمد علی زاده در ساعت 08:49 ب.ظ
کرانه باختری ـ مرکز اطلاع رسانی فلسطین


استاد علوم سیاسی دانشگاه ملی نجاح در نابلس تاکید کرد که حکم دادستانی کل مصر مبنی بر بازداشت 15 روزه محمد مرسی رئیس جمهور برکنار شده این کشور به اتهام جاسوسی برای جنبش مقاومت اسلامی "حماس" نوعی تحریک علیه مقاومت و ملت فلسطین است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، دکتر عبد الستار قاسم در گفتگو با خبرگزاری بین المللی قدس خاطر نشان کرد که جنگ تبلیغاتی جاری علیه جنبش حماس و مقاومت و ملت فلسطین بیهوده و بی نتیجه است.

قاسم تصریح کرد که حکم حبس مرسی به اتهام جاسوسی برای جنبش حماس معقول و پذیرفتنی نیست و نوعی تحریک علیه مقاومت فلسطین به شمار می رود و این احتمال وجود دارد که "حماس ستیزی" جای خود را به جنگ و دشمنی علیه ملت فلسطین بدهد و این مساله هرگز جایز نیست؛ چرا که مقاومت فلسطین مقدس است.

این تحلیلگر برجسته فلسطینی در بخش دیگری از سخنان خود از احتمال مشارکت تشکیلات خودگردان فلسطین و جنبش فتح در این جنگ تبلیغاتی علیه جنبش حماس در مصر خبر داد و گفت احتمال مشارکت و همدستی مقامات تشکیلات رام الله و مسئولان جنبش فتح در این حملات علیه جنبش حماس وجود دارد و کینه ورزی میان گروه های فلسطینی می تواند زمینه ساز اقداماتی شود که به هیچ وجه به نفع ملت فلسطین نیست. طرف های مذکور به خاطر کینه ها و خصومت های خود سعی در ضربه زدن به منافع ملت فلسطین را دارند و این احتمال وجود دارد که یک طرف فلسطینی زمینه ساز تحریک علیه مقاومت شود، اما مصر کشور کوچکی نیست که هر طرفی بتواند آنرا به بازی بگیرد.

پرفسور قاسم تاکید کرد که هدف از طرح اتهام جاسوسی برای جنبش حماس علیه مرسی ضربه زدن به جامعه فلسطینی است و این حمله شدید نظام حاکم مصر علیه غزه می تواند باعث تشدید محاصره غزه به بهانه وجود گروه های سلفی در صحرای سیناء شود. این امر به نوبه خود علامت های سوال بزرگی در مقابل اهداف مقامات مصری در قبال مساله فلسطین قرار می دهد.


»
مرتبط با : فلسطین اسرائیل
لینک های مرتبط : منبع
داغ کن - کلوب دات کام

قالب وبلاگ

قالب میهن بلاگ

بازی آنلاین

آپلود سنتر

آپلود عکس

برگ بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic