ارتش سوریه، شمار زیادی شورشی را از پای درآورد
نوشته شده توسط عمار فاطمی در ساعت 12:47 ق.ظ
ارتش سوریه از کشته شدن شمار زیادی از شورشیان مورد حمایت خارجیان در دمشق و اطراف آن و همچنین شهر مرکزی حمص خبر داده است.

نیروهای دولتی ارتش سوریه، روز یکشنبه (۶ مرداد) عملیات‌هایی را علیه شورشیان در «غوته» و « دوما» در حومه دمشق، اجرا کردند که در نتیجه شمار زیادی شورشی کشته و تعداد زیادی دیگر زخمی شدند.

نیروهای ارتش سوریه همچنین شمار دیگری شورشی از جمله تعدادی از اتباع اردنی و سعدی را در مناطق « زیابیه» و «حجاریه» دمشق، از پای درآوردند.

سربازان سوری در اوایل همان روز، کنترل بیشتر مناطق «خالدیه» حمص را بازپس گرفتند نیروهای سوری روز شنبه (۵ مرداد) نیز کنترل «مسجد خالد بن ولید» را در اختیار گرفتند.

نیروهای دولتی سوریه همچنین شمار زیادی شورشی را از پای درآورده و ده‌ها وسیله انفجاری را که در خیابان‌ها و ساختمان‌ها کار گذاشته شده بود، خنثی کردند.

ارتش سوریه اعلام کرد،شورشیان ده‌ها وسیله انفجاری را در داخل ساختمان این مسجد کار گذاشته بودند.

رؤی العلی، خبرنگار شبکه خبری عربی زبان العالم نیز در ۲۷ جولای(۵ مرداد) در پی تیراندازی شورشیان مورد حمایت خارجیان در حمص زخمی شد.

شورشیان ،در همان روز، ۱۲۳ نفر را در استان حلب و اقع در شمال سوریه کشتند . بنابر گزارش‌ها، بیشتر قربانیان غیرنظامی بودند.

ارتش سوریه از اواخر ماه گذشته عملیاتی را علیه شورشیان با هدف باز پس گیری کنترل برخی از مناطقی تحت کنترل شورشیان آغاز کرد. نیروهای ارتش سوریه مناطق شمالی « الخالدیه» و « جوره الشیاح» را از وجود شورشیان پاکسازی کردند.

سوریه از سال ۲۰۱۱ میلادی، صحنه درگیری‌های مرگبار بوده است.

بنابر گزارش‌ها، غرب و متحدان منطقه‌ای آن به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شورشیان در سوریه، حمایت می‌کنند.

بان کی مون،دبیر کل سازمان ملل در ۲۵ جولای اعلام کرد،از زمان شروع خشونت‌های مورد حمایت خارجیان در سوریه بیش از یکصد هزار نفر در این کشور عربی کشته و میلیون ها نفر دیگر آواره شده‌اند

»

قالب وبلاگ

قالب میهن بلاگ

بازی آنلاین

آپلود سنتر

آپلود عکس

برگ بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic