هزاران شبه‌نظامی خارجی در سوریه برای جنگ با اسد
نوشته شده توسط عمار فاطمی در ساعت 12:49 ق.ظ
کارشناسان امنیتی می‌گویند که هزاران نفر از شبه‌ظنامیان خارجی از جمله ششصد نفر از اروپا، امریکای شمالی و استرالیا به سوریه سفر کرده‌اند تا علیه دولت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه بجنگند.

کارشناسان ضدتروریسم در یک کنفرانس در آسپن کلرادو گفتند که تعدادی از این ستیزه‌جویان که وارد سوریه شده‌اند، ابتدا به ترکیه سفر کرده بودند، جایی که رابطین نظامی آن‌ها را به گروه‌های خاص از جمله جببه النصرة وابسته به گروه القاعده معرفی می‌کنند. این ستیزه‌جویان توسط بخری کشورهای غربی و منطقه مسلح می‌شوند.

ماتیو جی. اولسن، مدیرمرکز ملی مبارزه با تروریسم امریکا در این کنفرانس گفت: «نگرانی‌ها در مورد یک چشم‌انداز تهدیدکننده در حال افزایش است و آ« این تهدید است که افرادی که به سوریه سفر کرده‌ند، افراطی‌تر و آموزش‌دیده‌تر شوند و سپس به اروپای غربی و احتمالا امریکا بازگردند.»

ژیل دی کرچوف، هماهنگ‌کننده مبارزه با تروریسم اتحادیه اروپا، نیز در این کنفرانس گفت: «این وضعیت کاملا متفاوت با آنچه است که در گذشته تجربه کرده‌ایم.»

این مساله نگرانی‌ها در میان مقامات اطلاعاتی امریکا و اروپا را در مورد تهدیدات جدید تروریستی در صورت بازگشت این ستیزه‌جویان به کشورهای خود افزایش داده است.

آن‌ها می‌گویند که این افراد ممکن است با احساسات به شدت افراطی به غرب بازگردند.

سوریه از ماه مارس ۲۰۱۱، گرفتار ناآرامی‌ای خونینی شده است.

براساس گزارش‌ها، غرب و هم‌پیمانان منطقه‌ای آن از جمله رژیم اسرائیل، قطر، عربستان سعودی و ترکیه از ستیزه‌جویان در داخل سوریه حمایت می‌کنند

»

قالب وبلاگ

قالب میهن بلاگ

بازی آنلاین

آپلود سنتر

آپلود عکس

برگ بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات