سازمان ملل: خشونت‌های سوریه کمک غذایی به ده‌ها هزار نفر را مختل کرده است
نوشته شده توسط عمار فاطمی در ساعت 12:56 ق.ظ
نهاد غذایی سازمان ملل می‌گوید به دلیل خشونت‌های جاری در سوریه ۶۰۰ هزار نفر در این کشور نتوانستند در ماه ژوئیه کمک‌های غذایی بین‌المللی دریافت کنند.

برنامه جهانی غذا روز سه‌شنبه (۸ مرداد، ۳۰ ژوئیه) در بیانیه‌ای اعلام کرد: «افزایش خشونت‌ها در بسیاری از بخش‌های دمشق و حمص گسترش پست‌های بارزسی در اطراف شهرهای مهم در جریان توزیع غذا اختلال ایجاد کرده است.»

سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد و برنامه جهانی غذا در گزارش مشترکی که ۱۴ تیر (۵ ژوئیه) منتشر شد اعلام کردند: «فرصت‌های محدودی برای حفظ مناع غذایی حیاتی و درآمد خانواده‌های آسیب‌دیده از بحران وجود دارد. تولید داخلی در ۱۲ ماه آینده به شدت آسیب خواهد دید.»

این گزارش با اشاره به ناتوانی بیش از چهار میلیون نفر از مردم سوریه در تامین غذای مورد نیاز خود افزود تولید گندم و دام و دسترسی به غذا در سوریه آسیب جدی وارد کرده است و این روند رو به افزایش همچنان ادامه دارد.

در همین حال، سوریه از کمیته بین‌المللی صلیب سرخ خواسته است برای مردمی که در شهر حمص گرفتار گروه‌های تکفیری شده‌اند کمک‌های بشر دوستانه اعزام کند.

وزارت خارجه سوریه ۱۳ تیر (۴ ژوئیه) از صلیب سرخ برای خروج امن شهروندانی که در شهر حمص گرفتار گروه‌های تروریستی مسلح شده بودند، درخواست کمک کرد.

ناآرامی‌های خونین از سال ۲۰۱۱ گریبان‌گیر سوریه است.

بر اساس گزارش‌ها، غرب و هم‌پیمانان منطقه‌ای آن به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان سوریه حمایت می‌کنند.

بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد، ۳ مرداد (۲۵ ژوئیه) گفت بیش از ۱۰۰ هزار نفر از زمان آغاز ناآرامی‌های در این کشور کشته و میلیون‌ها نفر نیز بی‌خانمان شده‌اند

»

قالب وبلاگ

قالب میهن بلاگ

بازی آنلاین

آپلود سنتر

آپلود عکس

برگ بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic