تحلیل‌گر: ایدئولوژی تکفیری باعث اختلاف بین مسلمانان و به نفع اسرائیل است
نوشته شده توسط عمار فاطمی در ساعت 12:57 ق.ظ

یک تحلیلگر سیاسی به پرس تی‌وی گفت، ایدئولوژی تکفیری که مورد حمایت عربستان سعودی است، با این هدف ساخته و طراحی شده است تا بواسطه ایجاد اختلاف در جهان اسلام، از منافع امریکا و اسرائیل حفاظت کند.

مسعود شجره روز سه شنبه (۸ مرداد، ۳۰ جولای) گفت، هدف از شکل گیری ایدئولوژی تکفیری «کشاندن مسلمانان» به جنگ با یکدیگر و کشتن هم است.

وی در ادامه به خونریزی‌ها در عراق از سال ۲۰۰۳ میلادی اشاره کرد و گفت، ایدئولوژی تکفیری «در واقع سیاستی عامدانه جهت ایجاد این درگیری‌ها بود تا امریکا به عنوان اشغالگر، هدف اصلی نباشد و این درگیری‌های داخلی در عراق بوجود بیاید.»

شجره گفت: «بسیاری از اندیشکده‌های امریکا...از جمله اندیشکده راند (پژوهش و توسعه) می‌گویند یکی از راه‌های مبارزه با ظهور اسلام سیاسی این است که شاخه‌های گوناگون اسلام سیاسی با یکدیگر مبارزه کنند.»

وی افزود: «در اسرائیل پذیرفته شده است که این درگیری‌های داخلی در جهان اسلام در راستای منافع اسرائیل است زیرا اگر...هماهنگی، تفاهم و همکاری در جهان اسلام وجود داشته باشد، منافع اسرائیل تضعیف می‌شود.»

شجره متذکر شد، مدارکی وجود دارد که نشان می‌دهد عربستان از طریق ترویج ایدئولوژی تکفیری در درگیری‌های جاری در عراق، پاکستان و حتی مالزی و اندونزی ایفای نقش می‌کند.

این تحلیل‌گر در پایان خواستار اقدام جهانی در برابر این سناریو شد و گفت «جامعه جهانی باید فشار بسیار زیادی به عربستان سعودی و قطر وارد کند. این دو کشور در حال ترویج عقاید تکفیری هستند و از این ایدئولوژی تا حدی که حتی به نسل کشی منتهی می‌شود، حمایت مالی و نظامی می‌کنند

»

قالب وبلاگ

قالب میهن بلاگ

بازی آنلاین

آپلود سنتر

آپلود عکس

برگ بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات