دادگاه آنکارا تقاضای اوجالان را رد کرد
نوشته شده توسط احمد زرّین در ساعت 03:06 ب.ظ


دادگاه جزا اعلام کرده که به هیچ وجه امکان محاکمه ی مجدد اوجالان وجود ندارد.
به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه ی ملیت، شعبه 11 دادگاه جزای آنکارا دیروز رسما اعلام کرد که درخواست وکلای اوجالان مبنی بر ضرورت محاکمه ی اوجالان را بررسی نموده و قاضی این دادگاه بر اساس چهار ماده از قوانین ضد ترور و قوانین جرایم سنگین، اعلام کرده که به هیچ وجه امکان محاکمه ی مجدد اوجالان وجود ندارد. در همین حال سعدالله ارگین وزیر دادگستری ترکیه نیز در یک گفتگوی تلویزیونی اعلام کرد:«گزارش مفصل تیم پزشکی متخصص اعزام شده به ایمرالی نشان می دهد که شرایط جسمی و بهداشتی مناسبی دارد و شرایط زندان ایمرالی هیچ گونه مشکلی برایش به وجود نیاورده است.»
وکلای اوجالان که امیدوار بودند با محاکمه ی مجدد رهبر زندانی پ.ک.ک امکان تغییر شرایط حبس او را فراهم کنند، در یک بیانیه اعلام کرده اند که به تلاش های خود برای پیگیری این موضوع در محاکم قضایی اتحادیه ی اروپا ادامه خواهند داد.
چند روز پیش زبیر آیدار از سران پ.ک.ک در یک گفتگوی اختصاصی با کردپرس اعلام کرده بود که پیگیری وضعیت اوجالان و تسهیل شرایط حبس وی از مهم ترین ضرورت های تداوم مذاکرات صلح بین ترکیه و پ.ک.ک است.
گفتنی است که با نامزد شدن ترکیه در اتحادیه ی اروپا، اعدام از قوانین جزایی این کشور حذف شده و اوجالان به بالاترین جزای ممکن یعنی تحمل حبس ابد با شرایط سنگین محکوم شده است.

»

قالب وبلاگ

قالب میهن بلاگ

بازی آنلاین

آپلود سنتر

آپلود عکس

برگ بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic